От BP~TOR Ответить на сообщение
К Евгений Дриг Ответить по почте
Дата 01.02.2006 19:23:52 Найти в дереве
Рубрики Униформа; Персоналии; Версия для печати

Re: О 56-м...


>Про 73-й в разы больше написано зато... ИМХО, конечно... Кстати, а что за фильм? Это не тот, где взорвали по настоящему один из двух МБВ-2?
"Крепость на колесах",киностудия Довженко, 1960 г.В ролях Крюков,Наум, Пуговкин, смутно уже помню,но фильм именно о 56-м бронепоезде


>>Тут наверное все связано с 56а,я когда в Киеве лет надцать назад пробовал попутно с теми же "черепахами" и "греттерами" разобраться с ополченческими "литерами" мне сказали, что этот 56а (Вы помоему его уже на форуме вспоминали)был сформирован набазе отремонтированной учебной матчасти, но документального подтверждения не нашел
>
>Посмотрю, что есть у меня.
Сведения об учебном дивизионе в Черкассах не из воспоминаний Елизарова В.С.
На сьогодні з екіпажу прославленого “Бориса Петровича” в живих залишилися одиниці. Один із них – старшина Володимир Сергійович Єлізаров. Незважаючи на похилий вік (влітку йому буде вісімдесят), у нього збереглася чудова пам’ять, якій можна щиро позаздрити. А тоді, у грізному 1941-му, йому ледь виповнилося двадцять…
* * *
- До призову на службу я працював дизелістом-машиністом на електростанції, - згадує Володимир Сергійович, - тому коли потрапив до 55-го полку з охорони залізниць, мене було призначено в команду бронепоїзда. Але оскільки спеціальності машиніста на електростанції і машиніста паровоза – різні речі, командири відправили мене на навчання до Черкас. Там базувався окремий учбовий бронедивізіон, в якому готували молодший командний склад та фахівців для бронепоїздів. Незабаром я здобув фах механіка бронеавтомобіля БА-10 (який міг пересуватися як залізницею, так і ґрунтовою дорогою. – Г.С.).
21 червня я разом з товаришами виїхав до Києва на дивізійні партзбори. Командир дивізії полковник Мажирін був лаконічним: обстановка напружена, збори відміняються, всім повернутися до своїх підрозділів. Приїхали до Черкас. Казарма порожня, койки застелені – почалася війна… Повним ходом йде завантаження боєприпасів. 24 червня БП-56 отримав наказ – вирушати до Києва.
С наилучшими пожеланиями BP_TOR